Штатні працівники ≠ особи, які працюють по цивільно-правовому договору

Володимир Маркович
1605
26 Січня 2022
Штатні працівники ≠ особи, які працюють по цивільно-правовому договору
1605
26 Січня 2022

Відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Одним із таких критеріїв є наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Як відомо, працю фізичних осіб можна використовувати на підставі як трудових, так і цивільних відносин.

Тому постає кілька питань щодо використання цього кваліфікаційного критерію:

  1. чи може учасник на підтвердження цього кваліфікаційного критерію підтверджувати наявність як штатних працівників, так і осіб, які працюють на підставі цивільного договору?
  2. чи правомірно встановлювати в тендерній документації наявність виключно штатних працівників?
  3. якщо на вимогу тендерної документації щодо наявності штатних працівників учасник у тендерній пропозиції надав інформацію про наявність працівників по цивільно-правовому договору, чи варто замовнику надавати учаснику 24 години на завантаження документів щодо штатних працівників.

Щоб відповісти на ці питання, звернемось до законодавчих норм та практики Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) та судів.

Так, у статті 21 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) зазначено, що трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель