Деякі нюанси подання стороною оскарження заяви щодо розгляду скарги дистанційно. Практика АМКУ

Олег Підгірський
231
20 Червня 2024
Деякі нюанси подання стороною оскарження заяви щодо розгляду скарги дистанційно. Практика АМКУ
231
20 Червня 2024

Нагадаю, що розпорядженням Антимонопольного комітету України від 09.02.2021 № 3-рп затверджено Порядок участі суб’єкта оскарження та замовника в розгляді скарги шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу (далі — Порядок), який визначає процедуру участі сторони оскарження в розгляді скарги про порушення законодавства у сфері публічних закупівель шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу.

Варто зауважити, що в Порядок не внесено зміни, враховуючи роботу Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Комісія), та його не узгоджено з приписами Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Тим самим норми Порядку орієнтовані лише на статтю 18 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон).

Водночас Комісія «закриває очі» на такі неузгодженості та розглядає відповідні заяви, враховуючи чинні положення закупівельного законодавства.

Так, згідно з Порядком представник скаржника або засновника може взяти участь у розгляді скарги умовно у зручному для нього регіоні, проте виключно в приміщенні територіального відділення АМКУ, яке забезпечено необхідним технічним оснащенням.  Тобто представнику не обов’язково їхати для цього в Київ.

...
Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО