Вимога щодо підтвердження статусу платника податків: правильно чи ні?

Володимир Маркович
556
21 Листопада 2021
Вимога щодо підтвердження статусу платника податків: правильно чи ні?
556
21 Листопада 2021

На порталі RADNUK.COM.UA неодноразово розглядалися питання щодо підтвердження інформації, яка оприлюднена у формі відкритих даних. Так, зокрема, ця тема була висвітлена в статтях «Відкриті дані: рішення АМКУ», «Не вимагай того, що можеш побачити і сам!», «Відкриті дані: практика не відповідає теорії», «Нотатки закупівельника: відкриті дані, які замовник перевіряє самостійно».

Ця інформація і на сьогодні є актуальною, оскільки не всі замовники враховують законодавчі норми щодо відкритих даних.

Тому розглянемо питання правомірності встановлення в тендерній документації вимоги щодо підтвердження статусу платника податків учасником закупівлі, зокрема статусу платника ПДВ. Є така інформація відкритими даними чи ні? З’ясуємо далі.

Так, відповідно до частини 5 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Згідно з частиною 4 статті 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику