Усе, що необхідно знати учасникам про поняття «еквівалент»

Катерина Плашенко
1282
28 Жовтня 2021
Усе, що необхідно знати учасникам про поняття «еквівалент»
1282
28 Жовтня 2021

Поняття «еквівалент» нерідко використовується у публічних закупівлях та є важливим як для учасників, так і для замовників. Адже вираз «або еквівалент» має пряме відношення саме до предмета закупівлі, тобто безпосередньо до товару або послуги, які придбаваються замовниками під час проведення закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Замовники використовують поняття «еквівалент», щоб не обмежувати коло учасників та дотримуватися основних принципів здійснення публічних закупівель, зокрема добросовісної конкуренції, недискримінації учасників та рівного ставлення до них.

У цій статті розглянемо все, що потрібно знати учаснику про поняття «еквівалент», розберемо його тлумачення у загальному розумінні та в розрізі Закону, проаналізуємо випадки, коли замовники зобов’язані вказувати «або еквівалент», а коли ні. Додатково розмежуємо поняття «еквівалент» та «аналог», вирішимо, як учаснику надавати документи, якщо ним пропонується еквівалент, і дізнаємося, які рішення з цієї теми приймає Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Тлумачення поняття «еквівалент»

Розпочнемо з загального тлумачення. Отже, еквівалент — це щось рівноцінне, рівнозначне, рівносильне; те, що повністю відповідає чому-небудь, може його замінювати або виражати (книжн.); товар, який виражає вартість інших товарів і на який вони обмінюються (Словник української мови: в 11 томах....

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику