Цінова пропозиція, подана після аукціону, є складовою ТП учасника чи ні?

Катерина Плашенко
907
1 Серпня 2021
Цінова пропозиція, подана після аукціону, є складовою ТП учасника чи ні?
907
1 Серпня 2021

Сьогодні розглянемо питання, чи можна вважати цінову пропозицію, подану після кінцевого строку подання тендерних пропозицій, складовою тендерної пропозиції учасника, та чи може замовник відхилити його через наявність помилки у такій ціновій пропозиції.

Частиною 3 статті 10 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

  • для товарів і послуг — 133 тисячам євро;
  • для робіт — 5 150 тисячам євро.

Простими словами, відкриті торги з публікацією англійською мовою — це процедура закупівлі з попередньою кваліфікацією. До закінчення строку подання тендерних пропозицій учасники надають пакет документів тендерної пропозиції, який містить інформацію про їх відповідність кваліфікаційним, технічним та всім іншим вимогам, висунутим замовником умовами тендерної документації. У момент закінчення строку подання тендерних пропозицій електронна система закупівель (далі — ЕСЗ) автоматично розкриває всі файли тендерних пропозицій учасників, окрім інформації про ціну / приведену ціну тендерної пропозиції (частина 1 статті 28 Закону). Залежно від вимог замовника, визначених у тендерній документації, учасник може надати інформацію про ціну:

  • розмістити файл в ЕСЗ та встановити доступ до нього лише після аукціону, або
  • взагалі не надавати файл з ціною, або
  • після результатів аукціону завантажити відповідну інформацію з приведеною ціною.
...
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику