Про накладання електронного підпису фізичною особою — підприємцем

Катерина Плашенко
370
16 Червня 2021
Про накладання електронного підпису фізичною особою — підприємцем
370
16 Червня 2021

Відповідно до пункту 37 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) учасник процедури закупівлі / спрощеної закупівлі (далі — учасник) — фізична особа, фізична особа — підприємець (далі — ФОП) чи юридична особа — резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію / пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

ФОПи є учасниками ринку публічних закупівель на рівних правах з іншими суб’єктами господарювання. Частиною 3 статті 12 Закону встановлено, що під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій / пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Тож сьогодні розглянемо питання щодо накладання ФОПом на тендерну пропозицію / пропозицію електронного підпису з урахуванням практики Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Хто такі ФОПи?

ФОП — це фізична особа, яка реалізує свою здатність до праці шляхом самостійної, на власний ризик діяльності з метою отримання прибутку. ФОП є суб’єктом господарювання з моменту державної реєстрації та несе відповідальність за своїми зобов’язаннями всім своїм майном,...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику