Практика АМКУ щодо застосування пункту 13 частини 1 статті 17 Закону про закупівлі

Олег Підгірський
922
12 Січня 2022
Практика АМКУ щодо застосування пункту 13 частини 1 статті 17 Закону про закупівлі
922
12 Січня 2022

Що робити у разі відображення в електронній системі закупівель після визначення учасника переможцем торгів інформації про наявність заборгованості зі сплати податків та зборів? Чи не буде відхилено тендерну пропозицію учасника у випадку розстрочення заборгованості? Розглянемо це питання на практиці АМКУ.

Що каже Закон?

Частиною 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини 2 статті 40 цього Закону) в разі наявності хоча б однієї з викладених у цій частині підстав.

Так, згідно з пунктом 13 цієї частини замовник повинен відмовити учаснику в участі у торгах та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника.

Розглянемо питання правомірності відхилення чи невідхилення тендерної пропозиції учасника згідно з вищевикладеною обставиною на практиці Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику