Позиція органу оскарження щодо обов’язковості оприлюднення рішення про визначення учасника переможцем

Олег Підгірський
722
5 Жовтня 2023
Позиція органу оскарження щодо обов’язковості оприлюднення рішення про визначення учасника переможцем
722
5 Жовтня 2023

Порівнюючи норми законодавства у сфері публічних закупівель, що діяли б у мирний час з використанням Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) та що діють у період правового режиму воєнного стану з використанням Закону з врахуванням положень Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), ми бачимо часткову різницю, наприклад процесу проведення процедур закупівель, у тому числі щодо оприлюднення тієї чи іншої інформації.

Відповідно до абзаців 1 і 2 пункту 49 Особливостей рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником відповідно до статті 33 Закону та цього пункту. Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю автоматично формується електронною системою закупівель протягом одного дня з дати оприлюднення замовником рішення про визначення переможця процедури закупівлі в електронній системі закупівель.

За частиною 1 статті 33 Закону рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення учасника переможцем процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Протягом одного дня з дати ухвалення такого рішення замовник оприлюднює в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Нагадаю, що згідно з останнім абзацом частини 10 статті 11 Закону рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.

...
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику