Оскарження публічних закупівель ліків та медвиробів на прикладі ДП «Медичні закупівлі України»

Остап Бринський
405
27 Грудня 2021
Оскарження публічних закупівель ліків та медвиробів на прикладі ДП «Медичні закупівлі України»
405
27 Грудня 2021

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» другий рік поспіль проводить тендери за державною програмою централізованих закупівель ліків та медвиробів. На початку жовтня 2021 року минуло п’ять з половиною місяців від старту цьогорічних централізованих закупівель на порталі Prozorro. За цей час держпідприємство вже оприлюднило близько 900 процедур закупівель.

Одним із показників ефективності підготовки та проведення процедур закупівель є аналіз скарг, які подаються учасниками тендерів на розгляд адміністративної колегії Антимонопольного комітету України (далі — колегія АМКУ). Кількість скарг, як і їхній зміст, часто може пролити світло на деякі проблемні моменти у роботі замовника, а також вказати шлях для майбутнього покращення закупівельних процесів.

У цій статті вас чекає детальний аналіз скарг, поданих на тендерах ДП «Медичні закупівлі України» протягом квітня — вересня 2021 року, а також рекомендації, які випливають з результатів аналізу.

Оскільки всі скарги були подані на закупівлях, котрі оголошені за процедурою відкритих торгів з публікацією англійською мовою, то аналіз поділений на дві частини: аналіз звернень, які стосуються умов тендерної документації, та тих, які стосуються рішень замовника щодо допущення чи недопущення учасників до аукціону (прекваліфікації).

Загальний огляд

ДП «Медичні закупівлі України» почало оголошувати тендери за державною програмою централізованих закупівель ліків та медвиробів з 23.04.2021. До початку жовтня замовник розмістив у системі 895 закупівель,...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику