Має право замовник вимагати паспорт засновника або ні?

Катерина Плашенко
697
5 Вересня 2021
Має право замовник вимагати паспорт засновника або ні?
697
5 Вересня 2021

Які тільки вимоги не вигадують замовники публічних закупівель… Сьогодні на прикладі рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) розглянемо таку нетипову вимогу замовника, як надання копії всіх сторінок паспорта засновника підприємства-учасника.

Рішення Колегії № 19368-р/пк-пз від 26.08.2021, оголошення № UA-2021-07-28-002093-a.

Вимога тендерної документації: розділом 3 тендерної документації передбачено надання учасниками у складі тендерної пропозиції копії паспорта (всіх сторінок) усіх засновників, керівника та / або службової (посадової) особи учасника, яку призначено учасником відповідальною за участь у торгах (для учасника — юридичної особи).

Позиція скаржника: дана вимога є незаконною і такою, що обмежує коло потенційних учасників, адже взяти участь у закупівлі зможуть тільки ті учасники, які нададуть копію паспорта (всіх сторінок) усіх засновників, керівника та / або службової (посадової) особи учасника, яку призначено учасником відповідальною за участь у торгах. Крім того, взагалі незрозуміло, чим замовник керувався, встановлюючи вимогу щодо надання учасником паспортів усіх його засновників. Підписантом усіх документів є керівник, а ніяк не засновники.

Паспорт та ідентифікаційний код не є документами, що підтверджують повноваження особи...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику