Документи переможця надані особисто замовнику: правильно чи ні?

Катерина Плашенко
604
16 Травня 2021
Документи переможця надані особисто замовнику: правильно чи ні?
604
16 Травня 2021

Учасник ретельно підготував тендерну пропозицію, розсудливо понизив ціну під час участі в аукціоні, тож врешті його визнано переможем процедури закупівлі. Що ж, договір про закупівлю вже майже у кишені, лишилося надати документи переможця та не прострочити терміни укладання договору про закупівлю.

На жаль, не завжди усе так безхмарно. Буває, що учасник за крок до довгоочікуваного контракту з державою допускається неприпустимої помилки. У даній публікації розглянемо, яким чином переможець процедури закупівлі повинен надати документи, передбачені частиною 6 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Відповідно до частини 6 статті 17 Закону переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 цієї статті.

Отже, Законом чітко визначено, що документи згідно з частиною 6 статті 17 Закону мають надаватися переможцем процедури закупівлі виключно шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель.Незважаючи на те, що чинна редакція Закону діє вже більше року, трапляється, що учасники помилково допускають, що документи, передбачені для переможця, можна...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику