Арифметична помилка: підстава для відхилення або ні?

Катерина Плашенко
1011
25 Липня 2021
Арифметична помилка: підстава для відхилення або ні?
1011
25 Липня 2021

У чинній редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) таке поняття, як «арифметична помилка», відсутнє.

Частиною 1 статті 26 Закону передбачено, що тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність / відсутність підстав, установлених у статті 17 Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

При цьому абзацом 2 частини 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 № 1082, передбачено, що у разі якщо інформація, розміщена в електронній системі закупівель шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів.

Тобто якщо існує розбіжність між інформацією, наданою учасником у складі його тендерної пропозиції, та даними, зазначеними учасником в електронній системі закупівель, то автентичною вважається інформація, розміщена саме шляхом заповнення електронних полів.

Таким чином, за наявності в тендерній пропозиції арифметичної помилки (наприклад, помилки при множенні кількості...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику