Залежність учасника від третіх осіб: правильно чи ні?

Катерина Плашенко
293
28 Березня 2021
Залежність учасника від третіх осіб: правильно чи ні?
293
28 Березня 2021

Сьогодні розглянемо обставини, за яких замовник у тендерній документації вимагає від учасників наявність договірних  та / або інших  відносин із виробником товару. Невже правильно ставити учасника в залежність від виробника, чи така умова може бути дискримінаційною?

Вимога може бути визначена різними способами, зокрема: 

 • гарантійним листом від виробника, яким підтверджено поставку товару відповідної якості у строк та кількості відповідно до умов тендеру, та  / або
 • дилерським / дистриб’юторським договором, укладеним з виробником, та / або
 • авторизаційним листом від виробника, яким він підтверджує, що учасник є його офіційним представником з поставки товару на території України, або документами, які підтверджують якість товару, видані виробником, тощо. Або, наприклад, замовник вимагає (Рисунок):

Рисунок

Найчастіше замовники переконують, що така вимога встановлюється виключно з метою організації безперервного та безперебійного процесу поставки якісного товару. Документи виробника  є гарантією учасника виконати всі умови договору про закупівлю в частині строків поставки, обсягів поставки, та з огляду на те, що продукція (товар) буде відповідати чинним на території України нормам і стандартам та технічно-якісним вимогам предмета закупівлі.

Ні, неправильно! Адже не всі потенційні учасники мають прямі відносини з виробником предмета закупівлі та й не зобов’язані....

Всебічно про участь у закупівлях

Розкриваємо підводні камені участі в публічних закупівлях

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель