Питання передплатника порталу.
- Наразі портал відкритих даних Data.gov.ua (https://data.gov.ua/) відновив свою роботу. Прохання до Радника опублікувати хоча б невеличку статтю-роз’яснення про те, як користуватись порталом Data.gov.ua, бо виникло безліч запитань: 1) під час завантаження файлів інформація відкривається у формі нечитабельних символів; 2) за багатьма реєстрами (наприклад, Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство) наявна інформація «НЕ ОНОВЛЕНИЙ» плюс завантажується у нечитабельному вигляді, отже, інформація з нього сумнівна; 3) чи адекватне користування порталом потребує обов’язкової реєстрації користувача, якому потрібні ці дані?
Відповідь експерта.
- Вітаю, так, справді, на порталі Радника ми повідомляли, що 01.08.2022 відновлено роботу Data.gov.ua.
Нагадуємо, що замовник, керуючись Законом України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», може оприлюднити інформацію про закупівлі в Е-даті протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Детальніше читайте у матеріалі «Чи потрібно оприлюднювати договори за Постановою № 169 в Е-даті». Тобто якщо у вас виникають складнощі при завантаженні файлів на портал Е-дати, ви можете не поспішати та дочекатися коректної роботи сервісу.
Також у публікації «Оприлюднення договорів про закупівлі на вебпорталі використання публічних коштів (Е-Data / Spending)» було розписано алгоритм роботи на цьому порталі зі зразками документів.
Крім того, звертаємо увагу, що 13.04.2022 прийнято наказ Міністерства юстиції України № 1462/5 про зупинення оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України, яким офіційно закрито Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. У статті «Не функціонують єдині державні реєстри: причини та можливості» ми згадували, що в період дії правового режиму воєнного стану не працює Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та способи перевірки відповідної інформації.
При цьому 21.06.2022 набрали чинності зміни до Положення «Про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 16.06.2022 № 2513/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.06.2022 за № 675/38011.
Оскільки реєстр банкрутів коректно може не працювати, замовник під час проведення процедури закупівлі може в тому числі вимагати інформаційний лист з відомостями з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Для зручності замовників ми підготували шпаргалку щодо застосування замовником норм статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», у якій пропонуємо способи самостійної перевірки інформації замовником щодо переможця та / або учасника процедури закупівлі відносно вищезазначеного, зокрема:
- отримати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань у паперовій формі за положеннями розділу 3 Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, затвердженого наказом від 10.06.2016 № 1657/5 (офіційне джерело);
- згідно з відомостями Єдиного державного реєстру судових рішень (офіційне джерело);
- використовуючи систему нормативних актів НАУ або ЛІГА (не є відкритими даними);
- за допомогою аналітичної системи YouControl (не є відкритими даними);
- за допомогою аналітичної системи застосунку Опендатабот (не є відкритими даними).
Нагадаємо, що на порталі RADNUK.COM.UA розміщено понад 360 зразків документів, зокрема для закупівель під час воєнного стану. Дивіться, як їх знайти:
Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».