Чи потрібно оприлюднювати договори за Постановою № 169 в Е-даті

Ганна Довгая
1164
7 Червня 2022
Чи потрібно оприлюднювати договори за Постановою № 169 в Е-даті
1164
7 Червня 2022

Понад 100 днів війни, а закупівельна громада досі не впевнена в тому, чи потрібно оприлюднювати інформацію про використання коштів, за рахунок яких здійснюються закупівлі товарів, робіт і послуг, на  Єдиному вебпорталі використання публічних коштів. Тож далі розглянемо відповідь Мінекономіки та лист Мінфіну з цього питання.

Чим унормовано?

Замовники зобов’язані публічно висвітлювати інформацію про використання коштів, за рахунок яких здійснюються закупівлі товарів, робіт і послуг. Такий обов’язок закріплено Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» від 11.02.2015 № 183 (далі — Закон № 183), відповідно до статті 2 якого інформація, що оприлюднюється, готується розпорядниками та одержувачами коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, органами Пенсійного фонду, підприємствами, а також фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та подається ними для оприлюднення на Єдиному вебпорталі використання публічних коштів.

Відомості, що оприлюднюються згідно з цим Законом, повинні бути повними, правдивими, точними та реально відображати фактичні дані станом на відповідну дату або за відповідний період часу.

Звертаємо увагу: станом на 07.06.2022 Єдиний вебпортал використання публічних коштів (далі — Е-дата) перебуває на технічному обслуговуванні та є недоступний для користувачів (див. Рисунок).

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника