Оприлюднення договорів про закупівлі на вебпорталі використання публічних коштів (Е-Data / Spending)

Олена Жадан
3425
9 Серпня 2021
Оприлюднення договорів про закупівлі на вебпорталі використання публічних коштів (Е-Data / Spending)
3425
9 Серпня 2021

З метою дотримання принципу прозорості використання публічних коштів замовники зобов’язані на виконання вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» від 11.02.2015 № 183 (далі — Закон № 183) оприлюднювати інформацію про укладені за звітний період договори про закупівлю, стан їх виконання та інші відомості. У цій статті розглянемо особливості оприлюднення такої інформації та конкретні приклади відображення її на вебпорталі.

Замовники зобов’язані публічно висвітлювати інформацію про використання коштів, за рахунок яких здійснюються закупівлі товарів, робіт і послуг. Такий обов’язок закріплено Законом № 183, відповідно до статті 2 якого інформація, що оприлюднюється, готується розпорядниками та одержувачами коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, органами Пенсійного фонду, підприємствами, а також фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та подається ними для оприлюднення на єдиному вебпорталі використання публічних коштів. Відомості, що оприлюднюються згідно з цим Законом, повинні бути повними, правдивими, точними та реально відображати фактичні дані станом на відповідну дату або за відповідний період часу.

Загальні вимоги до змісту інформації та строків її оприлюднення

У разі використання коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів оприлюдненню підлягають відомості про:

  • розпорядника (одержувача) бюджетних коштів, а саме: найменування, ідентифікаційний код юридичної особи, місцезнаходження, прізвище, ім’я та по батькові керівника;
  • головного...
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.