Надавачі телекомунікаційних послуг монополісти чи ні?

Олег Підгірський
582
4 Серпня 2022
Надавачі телекомунікаційних послуг монополісти чи ні?
582
4 Серпня 2022

Сьогодні без телефонного зв’язку чи інтернету не обійдеться жоден замовник. Також в епоху цифрових технологій, у тому числі оцифрування документів, замовникам потрібні місця зберігання таких електронних документів. Для цього замовники часто закуповують послуги обробки та зберігання інформації в захищеному хмарному середовищі.

Як ми вже звикли, закупівлі відповідно до річного плану здійснюються за річною потребою. Тобто замовникам доводиться кожен рік заново закуповувати такі послуги за новими договорами. Закупівля послуги телефонного зв’язку в нового оператора може призвести до зміни номерів чи особливостей їх обслуговування.

Закупівля послуг доступу до мережі Інтернет у нового провайдера може призвести до необхідності зміни оптоволоконного кабелю, що є додатковими затратами. А закупівля послуг обробки та зберігання інформації в захищеному хмарному середовищі в іншого надавача таких послуг призведе до затрат часу з перекидання інформації з одного хмарного середовища в інше та може бути проблемним по сумісності даних, які копіюються.

Абзацом 4 частини 7 статті 3 та абзацом 4 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII визначено можливість здійснення закупівлі в певного суб’єкта господарювання за умови відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником, при цьому не застосовуючи спрощену закупівлю чи конкурентну процедуру.

Проте чи...

Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях