Товар здав. Товар прийняв. Про що необхідно пам’ятати?

Георгій Яковлєв
785
7 Лютого 2020
СПЕЦВИПУСК
Товар здав. Товар прийняв. Про що необхідно пам’ятати?
785
7 Лютого 2020

Питання приймання-передачі закупленого товару постає перед будь-яким закупівельником. Добре, коли після укладення договору постачальник передав товар в необхідній кількості, комплектний та якісний, тобто такий, що повністю задовольняє замовника. Але подекуди виникають ситуації, коли не все так гарно: після приймання виявляється, що товар некомплектний або поставлений не в тій кількості, що було передбачено в договорі, або є неякісним.

Що тоді робити? Як провести процедуру приймання так, щоб потім правильно оформити претензію до постачальника? Якими документами оперувати і як оформлювати такі операції? У статті «Отримання товарно-матеріальних цінностей як завершальний етап закупівлі», що вийшла друком у журналі «Радник в сфері державних закупівель» за березень 2019 року [№ 3 (90), стор. 40–47], ішлося про отримання товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) з погляду оформлення відповідного складського документообігу. У даній статті пропоную подивитися на це питання з погляду забезпечення отримання якісного, комплектного товару в необхідній кількості та усунення недоліків.

З чого почати, щоб підготуватися до приймання товару?

Відповідь на це питання лежить у двох площинах: професійній та організаційно-юридичній. У професійній площині важливо, щоб представники замовника, що задіяні в процесі прийняття отриманих товарів, були обізнані з вимогами до процедури такого прийняття, розуміли, як таку процедуру оформлюють та як поводитися, якщо буде виявлено невідповідність товару встановленим вимогам....

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях