Трапляються ситуації, коли у постачальника виникає необхідність відкликати свою тендерну пропозицію / пропозицію. Причини можуть бути різними: від зміни вимог у процедурі закупівлі / спрощеній закупівлі або затримки поставки товару на склад учасника до бажання видалити некоректний файл, завантажений в електронну систему закупівель. Як же це зробити? Розглянемо далі у статті.
Додатково згадаємо відповідні норми Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) (див. Таблицю).
Таблиця
Спрощена закупівля (частина 9 статті 14 Закону) | Відкриті торги (та / або відкриті торги з публікацією англійською мовою) (частина 8 статті 26 Закону) |
Пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником. Учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання пропозицій. | Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність / відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Учасник процедури закупівлі має право внести зміни до своєї тендерної пропозиції або відкликати її до закінчення кінцевого строку її подання без втрати свого забезпечення тендерної пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання тендерної пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій. |
Далі на прикладі майданчика zakupki.prom.ua покажемо, як учаснику відкликати тендерну пропозицію / пропозицію в чотири кроки.
Крок 1. Відкрийте закупівлю, що вас цікавить. Для цього виберіть в особистому кабінеті вкладку державні або комерційні закупівлі (Рис. 1).
Крок 2. Далі знайдіть вкладку «Беру участь» та закупівлю, що цікавить вас у цьому випадку (Рис. 2).
Прогортайте сторінку закупівлі вниз, до вашої пропозиції (Рис. 3).
Крок 3. Тут ви побачите декілька кнопок (Рис. 4):
- «Підписати КЕП» — для накладення електронного підпису на тендерну пропозицію / пропозицію;
- «Змінити пропозицію» — через яку ви можете за необхідності додати нові файли до вашої тендерної пропозиції / пропозиції та замінити вже завантажені файли. Проте варто пам’ятати, що в такому випадку стара версія файлу в подальшому буде доступною для перегляду в «історії змін».
«Відкликати пропозицію» — кнопка, що дозволяє відкликати тендерну пропозицію / пропозицію. Відкликати пропозицію можна до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій. При цьому кошти за подання тендерної пропозиції / пропозиції миттєво повернуться на баланс вашого особистого кабінету, а в системі не залишиться ваших документів, пов’язаних із тендерною пропозицією / пропозицією, що ви скасували. До завершення етапу подання пропозицій та за умови, що ви відкликали пропозицію, ви можете подати її повторно.
Крок 4. Натискаємо на кнопку «Відкликати пропозицію». Потім підтверджуємо дію (Рис. 5).
Все! Ваша тендерна пропозиція / пропозиція відкликана, кошти за її подання повернені на баланс вашого кабінету (Рис. 6).
Більше про нюанси участі в публічних закупівлях читайте на порталі RADNUK.COM.UA в таких статтях:
- «Алгоритм участі в спрощеній закупівлі починаючи з 26.06.2021»;
- «Вимога щодо огляду об’єкта замовника до проведення аукціону: практика АМКУ, ДАСУ та суду»;
- «Довідка з МВС: на що звернути увагу»;
- «Новий зручний функціонал для учасників публічних закупівель»;
- «Документи, які не передбачені законодавством для учасників».
Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Як підготувати тендерну пропозицію