Документи, які не передбачені законодавством для учасників

Наталія Заєць
2938
26 Серпня 2021
Документи, які не передбачені законодавством для учасників
2938
26 Серпня 2021

Учасник хоче подати тендерну пропозицію, але виявляється, що він не може виконати вимоги тендерної документації. І не тому, що вони дискримінаційні, а тому, що документи, які вимагає замовник, для діяльності учасника не передбачені законодавством. Що робити у цьому випадку та чи є сенс подавати тендерну пропозицію, розбираємо у статті.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачає, що документи, що не передбачені законодавством для учасників — юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб — підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції / пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників — юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб — підприємців, у складі тендерної пропозиції / пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.

Щоб правильно розуміти зазначені положення Закону, учасники повинні розрізняти документи, що не передбачені законодавством, і документи, отримання яких є необов’язковим відповідно до законодавства. У першому випадку учасник не може отримати документ, а у другому може, але для його діяльності це необов’язково. 

Документи, отримання яких є необов’язковим

Твердження, що учасник на вимогу замовника в тендерній документації може не подавати в тендерній пропозиції документ,...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях