Значний правочин товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю: нюанси для закупівельників та учасників

Анастасія Матвійчук
1746
21 Серпня 2020
Значний правочин товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю: нюанси для закупівельників та учасників
1746
21 Серпня 2020

Товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) – найбільш популярна організаційно-правова форма юридичної особи в Україні. Враховуючи, що час не стоїть на місці, змінюється і законодавство, і судова практика. Тож сьогодні з’ясуємо, що таке «значний правочин» для ТОВ, коли і як оформляють згоду на його вчинення, та як правильно прописати у тендерній документації правила підтвердження повноважень керівника ТОВ.

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон про ТОВ) встановлює обмеження для керівників ТОВ на вчинення так званих «значних правочинів». Враховуючи факт, що найдрібніші закупівлі стартують з 200 тис грн., а популярним розміром статутного капіталу для ТОВ є показник в 1-2 тис грн. (адже Закон про ТОВ не встановлює мінімального розміру статутного капіталу), завжди актуальним є питання підтвердження повноважень керівника ТОВ на укладення договору про закупівлю, який для переможця-ТОВ у більшості випадків буде саме значним правочином.

Що таке «значний правочин»?


Витяг
із Закону України «Про товариства з
обмеженою та додатковою відповідальністю»

Стаття 44. Значний правочин

1. Статут товариства може встановлювати особливий порядок надання згоди уповноваженими на те органами товариства на вчинення певних правочинів залежно від вартості предмета правочину чи інших критеріїв (значні правочини).

2. Рішення про надання згоди на вчинення правочину, якщо вартість майна, робіт або послуг,...

Спрощені закупівлі

Публікації для учасників, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані "допорогові суми", тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників.