Закупівля товару разом із супутньою послугою

Тетяна Мішта
1338
31 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Закупівля товару разом із супутньою послугою
1338
31 Жовтня 2020

Питання читача.

«Доброго дня! Прошу допомогти з постачанням товару в розумінні Закону, коли предметом закупівлі є товар до загальної вартості якої входить закупівля товарів та послуги (послуг), пов’язаної (пов’язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо). Предметом закупівлі в такому разі є товари? Правильно? Як здійснити правильно закупівлю товару разом із супутньою послугою?».

Відповідь експерта.

— Згідно із Законом про публічні закупівлі, предмет закупівлі — це товари, роботи чи послуги, які закуповує замовник у межах єдиної процедури закупівлі. І визначає такий предмет замовник у порядку, установленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Товари в розумінні профільного Закону — це продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети в твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. 

Водночас непоодинокими є випадки, коли разом з товаром слід придбати й певну послугу (транспортування, установку, монтаж, наладку тощо). У такому випадкові предметом закупівлі в розумінні Закону буде саме товар, але лише за умови, що вартість такої послуги (послуг) не перевищує вартості самого товару.

Наприклад, якщо закуповують техніку або обладнання, яке слід не лише придбати, а й здійснити запуск або монтаж, то такі послуги можуть бути надані тим самим постачальником в межах одного договору про закупівлю, укладеного одночасно на придбання товару та супутніх послуг до нього.

Натомість, якщо вартість послуг перевищує вартість товару, такі предмети закупівель вважатимуть окремими, і процедури закупівлі слід здійснювати окремо на придбання товару та послуги. Прикладом може слугувати здійснення ремонтування складного обладнання, наприклад, вузлів на кораблі, коли послуги з ремонтування дорожчі, ніж запчастини та вузли, які треба придбати для заміни. У такому разі замовник закуповує запчастини та вузли окремо, як товар, а ремонт окремо, як послугу, оскільки не у всіх випадках постачальник товару може здійснити і встановлення та ремонтування, і за своїм змістом такі види господарської підприємницької діяльності є зовсім різними.

Підписуйтесь на портал RADNUK.COM.UA, ми розкриємо для вас ще більше нюансів чинної редакції Закону. Оберіть для себе зручний тариф зі знижкою.

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель