Закупівля товару разом із супутньою послугою

Тетяна Мішта
9872
31 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Закупівля товару разом із супутньою послугою
9872
31 Жовтня 2020

Питання читача.

«Доброго дня! Прошу допомогти з постачанням товару в розумінні Закону, коли предметом закупівлі є товар до загальної вартості якої входить закупівля товарів та послуги (послуг), пов’язаної (пов’язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо). Предметом закупівлі в такому разі є товари? Правильно? Як здійснити правильно закупівлю товару разом із супутньою послугою?».

Відповідь експерта.

— Згідно із Законом про публічні закупівлі, предмет закупівлі — це товари, роботи чи послуги, які закуповує замовник у межах єдиної процедури закупівлі. І визначає такий предмет замовник у порядку, установленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Товари в розумінні профільного Закону — це продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети в твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. 

Водночас непоодинокими є випадки, коли разом з товаром слід придбати й певну послугу (транспортування, установку, монтаж, наладку тощо). У такому випадкові предметом закупівлі в розумінні Закону буде саме товар, але лише за умови, що вартість такої послуги (послуг) не перевищує вартості самого товару.

Наприклад, якщо закуповують техніку або обладнання, яке слід не лише придбати, а й здійснити запуск або монтаж, то такі послуги можуть бути надані тим самим постачальником в межах одного договору про закупівлю, укладеного одночасно на придбання товару та супутніх послуг до нього.

Натомість, якщо вартість послуг перевищує вартість товару, такі предмети закупівель вважатимуть окремими, і процедури закупівлі слід здійснювати окремо на придбання товару та послуги. Прикладом може слугувати здійснення ремонтування складного обладнання, наприклад, вузлів на кораблі, коли послуги з ремонтування дорожчі, ніж запчастини та вузли, які треба придбати для заміни. У такому разі замовник закуповує запчастини та вузли окремо, як товар, а ремонт окремо, як послугу, оскільки не у всіх випадках постачальник товару може здійснити і встановлення та ремонтування, і за своїм змістом такі види господарської підприємницької діяльності є зовсім різними.

Підписуйтесь на портал RADNUK.COM.UA, ми розкриємо для вас ще більше нюансів чинної редакції Закону. Оберіть для себе зручний тариф зі знижкою.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО