Увага! 02.02.2022 — дедлайн звітування про виконання договорів про закупівлю

Редакція
2303
26 Січня 2022
Увага! 02.02.2022 — дедлайн звітування про виконання договорів про закупівлю
2303
26 Січня 2022

Як відомо всій закупівельній спільноті, у січні замовникам потрібно обов’язково прозвітувати про договори, які були укладені у попередньому році, адже для більшості публічних договорів кінцевим строком дії договору про закупівлю є 31 грудня.

Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлене обмеження щодо строку оприлюднення такого звіту. Так, згідно з пунктом 12 частини 1 статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про виконання договору про закупівлю — протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.

Отож, у замовника є 20 робочих днів для оприлюднення звіту про виконання. Окрім того, важливим моментом є визначення закінчення цього строку, тобто останнього дня звітування. Тому порахуємо, коли цей строк розпочинається і коли настане останній день для звітування.

Відповідно до статті 253 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

У нормі Закону йдеться, що замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання. Конструкція «з дня» означає, що початком його перебігу буде саме наступний день. Тобто якщо кінцевим строком дії договору про закупівлю було 31 грудня, то початком перебігу строку буде наступний робочий день після цієї дати.

Більше щодо правильного розрахунку строків, зокрема визначення початку перебігу строку, читайте у статті «Знову про строки в публічних закупівлях».

У січні — 31 календарний день. Серед них — 12 святкових та неробочих днів і 19 робочих днів (при п’ятиденному робочому тижні).

Відповідно до статті 73 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) встановлено такі святкові дні: 1 січня — Новий рік, 7 січня — Різдво Христове. Згідно зі статтею 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Оскільки 1 січня припало на суботу, то його було перенесено на понеділок 3 січня. Відповідно, першим робочим днем січня було 4 січня, з якого потрібно відраховувати початок 20 робочих днів.

Відповідно до статті 255 ЦКУ, якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку.

Враховуючи вихідні (суботу та неділю) і святкові дні січня, останнім, 20-м, робочим днем для звітування буде 1 лютого включно. Тобто, якщо строк дії договору про закупівлю — 31.12.2021 та всі зобов’язання за таким договором про закупівлю виконані, то опублікувати звіт про виконання договору про закупівлю замовникам необхідно до00 год. 00 хв. 2 лютого. Отже, публікація звіту про виконання 00 год. 01 хв. 02.02.2022 вже буде порушенням Закону.

Згідно зі статтею 16414 КУпАП неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі 1 700 грн. За ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано цьому адміністративному стягненню, — 3 400 грн.

Більше статей за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО