Зразки документів для укладення «прямого» договору у разі нагальної потреби з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»

Ганна Довгая
1482
26 Жовтня 2021
Зразки документів для укладення «прямого» договору у разі нагальної потреби з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»
1482
26 Жовтня 2021

З цієї статті ви дізнаєтесь, як у разі нагальної потреби, а саме: відсутності природного газу, укласти «прямий» договір з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”».

«Буква закону»

Відповідно до абзацу 2 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі.

З цієї норми випливає, що укласти «прямий» договір на підставі абзацу 2 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону можна за таких умов:

  1. вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3, тобто вартісні межі передбачені саме для спрощеної закупівлі;
  2. нагальна потреба зумовлена об’єктивними обставинами, через які замовник не може провести спрощену закупівлю. При цьому, що таке «об’єктивні обставини», чи що може вважатись об’єктивними обставинами, Закон не говорить.

Крім того, замовник зобов’язаний у разі здійснення такої закупівлі оприлюднити в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, протягом 3 робочих днів з дня укладення договору про закупівлю. Більше про варіанти дій замовника для укладання «прямого» договору з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Варіанти дій замовника при закупівлі природного газу до 200 тис. грн на опалювальний сезон 2021–2022 років», а повний алгоритм дій наведено у статті «Оновлений алгоритм укладання прямого договору на закупівлю природного газу з ТОВ ‟ГК “Нафтогаз Трейдинг”” без застосування спрощеної закупівлі».

Затвердження річного плану закупівель / змін до річного плану закупівель та дії замовника у зв’язку з цим

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель, тож будь-якій закупівлі, яка підпадає під дію Закону, передує планування та затвердження річного плану закупівель або змін до річного плану закупівель, що знаходить своє відображення в протоколі.

У цьому протоколі замовник може розглянути такі питання:

  • прийняття рішення про проведення закупівлі;
  • розгляд та затвердження річного плану закупівель / змін до річного плану закупівель. Рекомендуємо форму річного плану / змін до річного плану з даними згідно з частиною 2 статті 4 Закону зробити окремим додатком до протоколу;
  • оприлюднення річного плану закупівель / змін до річного плану закупівель в електронній системі закупівель;
  • відправлення звернення учаснику щодо закупівлі шляхом укладання «прямого» договору. Також окремим додатком до протоколу можна оформити звернення до учасника;
  • зазначити обґрунтування, чому замовник застосовує не спрощену закупівлю, а укладає саме «прямий» договір. Доцільно зробити посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують нагальну потребу у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі (у разі потреби долучити документи до протоколу).

У замовників часто постає питання: необхідно затвердити 1 протокол про затвердження та оприлюднення річного плану або змін до нього й оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, чи необхідно оформлювати окремими протоколами? Відповідь проста: як зручно безпосередньо замовнику, адже Закон чітких вимог не містить.

Звертаємо увагу! Відповідно до пункту 31 частини 10 статті 11 Закону уповноважена особа оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини 7 статті 3 Закону. Тобто такі закупівлі може здійснювати виключно уповноважена особа.

Задля зменшення обсягу роботи тендерного комітету та / або уповноваженої особи радимо робити 1 протокол про затвердження та оприлюднення річного плану або змін до нього та оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Приклад протоколу про затвердження та оприлюднення річного плану або змін до нього й оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель на підставі абзацу 2 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону, для уповноваженої особи знайдете за в зразках документів.

Висновок. Найбезпечніший варіант для замовника у разі використання нагальної потреби — це мати та зберігати обґрунтування і документальне підтвердження застосування такого виключення зі спрощеної закупівлі.

Додатково:

  1. Приклад протоколу про затвердження та оприлюднення річного плану або змін до нього й оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель на підставі пункту 1 частини 7 статті 3 Закону для уповноваженої особи знайдете за посиланням.
  2. Приклад звернення до ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”» для укладання договору згідно з пунктом 1 частини 7 статті 3 Закону (якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, у тому числі частково (за лотом)) доступний для завантаження за посиланням.

Також «пригощайтесь» на порталі RADNUK.COM.UA такими корисними статтями:

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО