Уповноважена особа та КЕП. Що не варто забувати замовнику

Редакція
2960
12 Січня 2022
Уповноважена особа та КЕП. Що не варто забувати замовнику
2960
12 Січня 2022

Закупівельній спільноті добре відомо, що тендерні комітети можуть працювати тільки до 31.12.2021, а з 01.01.2022 відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа. Щоб належно здійснювати свої повноваження, уповноважена особа повинна відповідати певним умовам. Такі умови було детально розглянуто у статті «5 умов, яким повинна відповідати УО, щоб працювати з закупівлями». Однією з таких обов’язкових умов є наявність в уповноваженої особи кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП). Тому нагадаєм­о найважливіші моменти щодо КЕП, про які не варто забувати замовникам.

Відповідно до пункту 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 № 1082, розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником / ЦЗО / учасником / постачальником / органом оскарження / органами державного фінансового контролю шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель. Після внесення інформації в електронні поля на неї накладається КЕП посадової особи. Отже, уповноважена особа повинна використовувати виключно КЕП.

КЕП, який використовує уповноважена особа, повинен бути робочим (виданим на фізичну особу, яка працює в юридичній особі). Згідно з Порядком використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування,...

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника