Про тестування уповноважених осіб на практиці з перших вуст

Андрій Баришполь
2391
26 Жовтня 2021
Про тестування уповноважених осіб на практиці з перших вуст
2391
26 Жовтня 2021

12.10.2021 набрав чинності Порядок організації тестування уповноважених осіб, затверджений наказом Мінекономіки від 06.08.2021 № 376-21 (далі — Порядок тестування УО). Як відбуватиметься тестування на практиці, нам допоможе розібратися Андрій Баришполь, менеджер проєкту з цифрової трансформації ДП “ПРОЗОРРО”.

Радник з державних закупівель. Вітаємо! Довгоочікуваний для всієї закупівельної спільноти Порядок тестування УО прийнято, тому перше запитання стосується так званих відповідальних осіб, які проводять закупівлі до 50 тис. грн шляхом укладання договору без використання електронної системи закупівель. Чи повинні відповідальні особи проходити тестування для здійснення своїх повноважень? На таку особу має бути оформлено кваліфікований електронний підпис?

Андрій Баришполь. Згідно з пунктом 1 статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа. Уповноважена особа може бути відповідальною за організацію та проведення закупівель, що здійснюються згідно з частиною третьою статті 3 Закону. Проте Законом не визначено обов’язку уповноважених осіб бути відповідальними за такі закупівлі. Власне, для організації закупівель без використання електронної системи закупівель тестування не є обов’язковим.

Радник з державних закупівель. У проєкті Порядку тестування УО було передбачено, що уповноважена особа має накладати кваліфікований електронний підпис. У затвердженому Порядку йдеться про електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті відповідно до вимог Закону України «Про...

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника