Освітні та освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти уповноваженої особи

Редакція
1546
28 Жовтня 2021
Освітні та освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти уповноваженої особи
1546
28 Жовтня 2021

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа. Згідно з частиною 7 статті 11 Закону та Примірним положенням про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило, юридичну або економічну (але не обов’язково юридичну чи економічну).

Відповідно до статті 17 Закону України «Про освіту» рівні, ступені вищої освіти, порядок, умови, форми та особливості її здобуття визначаються спеціальним законом. Згідно зі статтею 5 Закону України «Про вищу освіту» підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми програмами на таких рівнях вищої освіти:

  • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
  • перший (бакалаврський) рівень;
  • другий (магістерський) рівень;
  • третій (освітньо-науковий / освітньо-творчий) рівень.

Ці рівні регулюються Національною рамкою кваліфікацій (системний і структурований за компетентностями опис кваліфікаційних рівнів). Здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою освітньої програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти:

  • молодший бакалавр;
  • бакалавр;
  • магістр;
  • доктор філософії / доктор мистецтва.

Заклад вищої освіти на підставі рішення екзаменаційної комісії присуджує особі, яка успішно виконала освітню програму на певному рівні вищої освіти, відповідний ступінь вищої освіти та присвоює відповідну кваліфікацію. Встановлюються такі види документів про вищу освіту за відповідними ступенями:

  • диплом молодшого бакалавра;
  • диплом бакалавра;
  • диплом магістра;
  • диплом доктора філософії / доктора мистецтва.

Висновки. Підтверджують наявність вищої освіти документом не нижче диплома молодшого бакалавра (чи молодшого спеціаліста) з обов’язковим додатком, що містить інформацію про результати навчання особи.

Такими, що мають вищу освіту, вважаються особи з дипломом молодшого бакалавра та молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра, доктора філософії / мистецтв або кандидата наук, доктора наук. Тож якщо ви сумніваєтеся, чи має кандидат на уповноважену особу саме вищу освіту, то зазирніть у його диплом.  

Наостанок згадаємо Професійний стандарт для професії «фахівець з публічних закупівель», затверджений наказом Мінсоцполітики від 18.02.2019 № 234Згідно з наказом Мінсоцполітики фахівець з публічних закупівель повинен мати диплом не нижче бакалавра. 

Зауважимо, що наявність виключно юридичної або економічної освіти в уповноваженої особи Законом не обмежується. Тобто якщо в уповноваженої особи інша вища освіта — це не суперечить вимогам законодавства (лист Міністерства економіки України № 3304-04/24218-06 «Щодо організації закупівельної діяльності замовника»). 

Більше за темою на порталі RADNUK.COM.UA:


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Організація та проведення закупівель Уповноваженою особою замовника

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО