Новий законопроєкт: спрощені закупівлі до 500 тис. грн

Катерина Плашенко
2442
15 Листопада 2021
Новий законопроєкт: спрощені закупівлі до 500 тис. грн
2442
15 Листопада 2021

Ринок публічних закупівель досить активний, конкуренція зростає, а законотворці активно намагаються покращити законодавство та невпинно пропонують реформувати сферу публічних закупівель, посилаючись, зокрема, на гармонізацію положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з Директивами Європейського Союзу з питань закупівель та удосконалення сфери публічних закупівель за результатом практики застосування положень Закону.

До вашої уваги новий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України ‟Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо удосконалення здійснення публічних закупівель» (далі — Законопроєкт), у разі набуття чинності яким будуть внесені численні зміни до Закону.

Найцікавішими із запропонованих змін є збільшення вартісних меж при проведенні спрощеної закупівлі з 200 тис. грн до 500 тис. грн, поява нових понять, таких як «зарезервований контракт» і «номенклатурна позиція предмета закупівлі», проведення COVID-закупівель через спрощену закупівлю та / або з використанням електронного каталогу, незалежно від вартісних меж такої закупівлі, та багато іншого.

Далі детально розглянемо найвагоміші зміни.

Зміна вартісних меж спрощених закупівель / процедур закупівель

Чинна редакція Закону

Редакція згідно з Законопроєктом

пункт 1 частини 1 статті 3

до замовників, визначених пунктами...

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника