Чи може замовник працювати без уповноваженої особи? Так, і ми покажемо, за яких умов

Крістіна Бєлякова
613
22 Листопада 2021
Чи може замовник працювати без уповноваженої особи? Так, і ми покажемо, за яких умов
613
22 Листопада 2021

Більшість замовників розуміє, що виходу немає і в кожному разі з наступного року (2022 року) необхідно призначати уповноважену особу або осіб по роботі з закупівлями, оскільки, відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), тендерний комітет зможе пропрацювати тільки до 31.12.2021. Але не завжди замовник зобов’язаний призначати уповноважену особу. Саме такі випадки розглянемо далі в статті.

Навіщо призначати уповноважену особу

Для початку розберемо випадки, коли дійсно необхідно призначати уповноважену особу або осіб. Відповідно до пункту 35 частини 1 статті 1 Закону уповноважена особа (особи) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту). 

Із самого визначення уповноваженої особи чітко зрозуміло, що така особа призначається для організації та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель. Тобто якщо в замовника протягом року планується проведення таких закупівель: відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі (стаття 13 Закону), спрощена закупівля або виключення зі спрощеної закупівлі (частина 7 статті 3 Закону), то в будь-якому разі замовнику необхідно, відповідно до Закону, призначити уповноважену особу або осіб. З...

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника