08.06.2021 Мінекономіки затверджено Примірне положення про уповноважену особу

Редакція
3307
9 Червня 2021
08.06.2021 Мінекономіки затверджено Примірне положення про уповноважену особу
3307
9 Червня 2021

Наказом Мінекономіки від 08.06.2021 № 40 затверджено Примірне положення про уповноважену особу (далі — Примірне положення). Даним документом рекомендовано замовникам під час розроблення положення про уповноважену особу керуватися Примірним положенням про уповноважену особу, затвердженим цим наказом. Приклад у зручному для редагування форматі скачуйте за посиланням.

Варто зазначити, що примірний — це орієнтовний, приблизний, а тому не обов’язковий до використання згідно з законодавством. Отже, замовник може або відступати від Примірного положення, затвердженого Мінекономіки, або його доповнювати, або змінювати, або ж узагалі розробити власне. У вас може виникнути запитання: чи необхідно вносити зміни в чинне Положення про уповноважену особу? Відразу відповідаємо: ні. Такого обов’язку немає. Таке рішення приймає замовник залежно від власного бачення ситуації.

Що обов’язково має містити Положення про уповноважену особу? Рекомендуємо зафіксувати таке:

  1. У положенні варто прописати обов’язок уповноваженої особи під час користування електронною системою закупівель вносити достовірні персональні дані та оновлювати їх у разі зміни, оскільки за невиконання таких дій на уповноважену особу може бути накладено штраф у розмірі 25 500–51 000 грн згідно зі статтею 164-14 КУпАП. Більше щодо цього — у статті «Рекомендуємо привести у відповідність дані Уповноважених осіб».
  2. Право приймати рішення з оформленням відповідного протоколу щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок, допущених при внесенні інформації про закупівлю, яка оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу. Більше щодо цього читайте в статті «Помилки замовників та можливі варіанти їх виправлення».
  3. Взаємозамінність уповноважених осіб. Для того щоб уникнути колапсу під час проведення закупівель / процедур закупівель, варто відразу передбачити, що на період відсутності (відпустка, лікарняний тощо) однієї уповноваженої особи її заміняє (з усіма належними правами та обов’язками) інша уповноважена особа.

Для зручності також надаємо Наказ про затвердження уповноваженої особи та Положення.

Не забувайте: відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 11 Закону про закупівлі уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на вебпорталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Тому готуйтеся завчасно разом з електронною книгою «Уповноважена особа».


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Організація та проведення закупівель Уповноваженою особою замовника

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника