Вимоги до печатки та формування копій документів у публічних закупівлях

Наталія Заєць
1106
6 Травня 2021
Вимоги до печатки та формування копій документів у публічних закупівлях
1106
6 Травня 2021

У попередньому матеріалі «Оформлення документа: стереотипи та вимоги» на порталі RADNUK.COM.UA ми розповіли про вимоги до семи основних реквізитів документа. Проте є й інші важливі нюанси, що стосуються оформлення документів, такі як печатка на документі та копія документа. Про це розповімо у цій статті.

При тому, що законодавство дозволяє працювати без печатки, ті, хто нею користуються, все ж таки повинні знати вимоги до її застосування при оформленні документа в тендерній пропозиції. 

Стосовно копії документа, то можемо згадати безліч закупівельних ситуацій та спорів щодо правильного оформлення копії, але задля того, щоб допомогти і учасникам, і замовникам уникнути негативних наслідків неправильного завіряння документа, проаналізуємо законодавчі вимоги з цього питання.

Печатка

Законодавство дозволяє працювати без печатки. У більшості тендерних документацій можемо зустріти вимогу, що відбиток печатки застосовується тільки в разі її наявності.

Відповідно до ДСТУ 4163-2003 відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи.

Перелік документів, на які ставлять відбиток печатки, визначає організація на підставі нормативно-правових актів. Його подають в інструкції з діловодства організації.

Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ. Тому, якщо в організації використовується печатка, вона має використовуватись правильно.

Копія документа

Відмітку про...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.