Нотатки закупівельника: щодо змісту тендерної документації

Ганна Довгая
1174
2 Квітня 2021
Нотатки закупівельника: щодо змісту тендерної документації
1174
2 Квітня 2021

Частиною 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено вимоги до відомостей, які повинна містити тендерна документація. Утім, часто зустрічаються вимоги, котрі ну зовсім суперечать нормам чинного законодавства. При цьому згідно зі статтею 16414 КУпАП у разі, якщо тендерна документація складена не відповідно до вимог Закону, це тягне за собою накладення штрафу органом державного фінансового контролю на службових (посадових) осіб, уповноважену особу замовника в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн). Нікому ж не потрібні такі проблеми, правильно? Тому окрім того, що зазначено в Законі, зауважимо ще й таке:

1. Першочергова відомість, яка повинна бути в тендерній документації, — це інструкція з підготовки тендерних пропозицій (пункт 1 частини 2 статті 22 Закону). Оскільки в Законі не конкретизовано, що саме повинно бути прописано в інструкції з підготовки тендерних пропозицій, рекомендуємо зазначити:

  • що таке тендерна пропозиція відповідно до Закону;
  • у якому вигляді подається тендерна пропозиція;
  • з яких документів повинна складатися тендерна пропозиція;
  • інформацію про те, як потрібно засвідчувати документи в складі тендерної пропозиції;
  • пояснити, яким чином подавати тендерну пропозицію: на кожен лот окремо або інший спосіб, якщо замовник проводить закупівлю за лотами.

Приклад копіюйте зі статті «Відомості, які повинні бути обов’язково в тендерній документації. Частина 1: інструкція з підготовки тендерних пропозицій».

2. У зв’язку з тим, що Мінекономіки затверджено наказ від 14.12.2020 № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції», рекомендуємо окремим додатком до тендерної документації розмістити форму забезпечення тендерної пропозиції. Як зазначати інформацію в тендерній документації на виконання вимог пункту 16 частини 2 статті 22 Закону та вищезазначеного наказу, дивіться в статті «Затверджено форму і вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції».

У розділі «Зразки документів замовникам» на порталі RADNUK.COM.UA:

3. Для підтвердження відсутності підстави, передбаченої пунктом 12 частини 1 статті 17 Закону, замовник, по суті, має сформулювати дві вимоги: подання довідки в довільній формі на етапі подання тендерних пропозицій та подання довідки, виданої Міністерством внутрішніх справ України, переможцем тендеру. Приклад тут: Як правильно зазначити спосіб підтвердження переможцем пункту 12 частини 1 статті 17 Закону?

Приклад усієї розробленої та актуальної тендерної документації отримайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів» — «Зразки документів замовникам» — «Тендерна документація».

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.