На що звернути увагу учасникові процедури закупівлі, коли він бере участь у тендері

Олег Підгірський
932
17 Листопада 2020
На що звернути увагу учасникові процедури закупівлі, коли він бере участь у тендері
932
17 Листопада 2020

Кожен учасник неодноразово стикався з питаннями, наведеними далі. Як брати участь у відкритих торгах? Як правильно подати тендерну пропозицію? Які документи необхідно надати у складі пропозиції? Що робити у випадку визнання переможцем? Ці та інші питання виникають постійно, оскільки кожна процедура закупівлі має індивідуальний характер, виходячи з потреби замовника, що також залежить від предмета закупівлі.

Чим повинен послуговуватися учасник при участі в тендері?

Згідно з положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), тендерна документація — документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель. Тендерна документація формується у відповідності до статті 22 Закону. Частиною 3 цієї статті встановлено, що тендерна документація може містити інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Таким чином, при підготовці тендерної пропозиції учасник повинен послуговуватися умовами, викладеними в тендерній документації, та нормами Закону, а також іншими нормативними актами чи документами, які передбачені тендерною документацією для цілей процедури закупівлі. Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Проте дуже часто замовники намагаються обійти цю норму або інколи просто нею нехтують, встановлюють умови, які учасник не може виконати. Такі умови...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.