Чи зазначати номенклатурні позиції послуги в разі закупівлі товару із супутньою послугою?

Тетяна Мішта
509
19 Вересня 2020
Чи зазначати номенклатурні позиції послуги в разі закупівлі товару із супутньою послугою?
509
19 Вересня 2020

Питання читача.

«Доброго дня! Чи потрібно зазначати номенклатурні позиції послуги в разі закупівлі товару та супутньої послуги (наприклад, закуповуємо програмний комплекс та послуги з його впровадження)?»

Відповідь експерта.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі — це товари, роботи чи послуги, які закуповує замовник у межах єдиної процедури закупівлі. Предмет закупівлі визначає замовник у порядку, установленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. 

Наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 визначено інформацію, яка має бути розміщена в електронній системі закупівель.

При цьому товарами є продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети в твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.

Отже, у разі закупівлі товару і супутньої послуги предметом закупівлі виступає саме товар, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів, і при цьому супутня послуга не є окремою номенклатурною позицією, оскільки предметом закупівлі вважається саме товар.

Про номенклатурні позиції читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

  1. «Не зазначаємо номенклатурні позиції у закупівлях COVID-19».
  2. «Чи потрібно в звіті про укладений договір зазначати номенклатурні позиції?»
  3. «Практичні питання щодо того, як на майданчиках зазначити інформацію про предмет закупівлі, виконуючи норми Порядку розміщення».
Тендерна документація закупівель

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель