Чи зазначати номенклатурні позиції послуги в разі закупівлі товару із супутньою послугою?

Тетяна Мішта
2174
19 Вересня 2020
Чи зазначати номенклатурні позиції послуги в разі закупівлі товару із супутньою послугою?
2174
19 Вересня 2020

Питання читача.

«Доброго дня! Чи потрібно зазначати номенклатурні позиції послуги в разі закупівлі товару та супутньої послуги (наприклад, закуповуємо програмний комплекс та послуги з його впровадження)?»

Відповідь експерта.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі — це товари, роботи чи послуги, які закуповує замовник у межах єдиної процедури закупівлі. Предмет закупівлі визначає замовник у порядку, установленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. 

Наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 визначено інформацію, яка має бути розміщена в електронній системі закупівель.

При цьому товарами є продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети в твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.

Отже, у разі закупівлі товару і супутньої послуги предметом закупівлі виступає саме товар, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів, і при цьому супутня послуга не є окремою номенклатурною позицією, оскільки предметом закупівлі вважається саме товар.

Про номенклатурні позиції читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

  1. «Не зазначаємо номенклатурні позиції у закупівлях COVID-19».
  2. «Чи потрібно в звіті про укладений договір зазначати номенклатурні позиції?»
  3. «Практичні питання щодо того, як на майданчиках зазначити інформацію про предмет закупівлі, виконуючи норми Порядку розміщення».
Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.