Перелік корисних посилань щодо алгоритмів здійснення закупівель за Особливостями

Олег Підгірський
1862
19 Лютого 2023
Перелік корисних посилань щодо алгоритмів здійснення закупівель за Особливостями
1862
19 Лютого 2023

Законодавством у сфері публічних закупівель, зокрема Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон), визначено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб замовника. У період правового режиму воєнного стану норми Закону використовуються з врахуванням положень Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Виходячи зі змісту цих нормативно-правових актів, можна виокремити три основні види закупівель:

  • закупівля без використання електронної системи, тобто шляхом укладення прямого договору;
  • закупівля з використанням електронного каталогу;
  • конкурентна процедура закупівлі відкриті торги.

Їх, у свою чергу, виділяють за ціновими межами.

Кожна із зазначених закупівель має свою специфіку при здійсненні, свій умовний процес та певні нюанси використання. З врахуванням факту використання одночасно норм Закону та Особливостей складно одразу вловити та зрозуміти алгоритм здійснення таких закупівель.

Тому ловіть перелік корисних посилань на публікації щодо алгоритмів здійснення закупівель за Законом з врахуванням Особливостей:

У свою чергу, у рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Протоколи по ВТ» розділу «Зразки документів замовникам за особливостями» та розділ «Локалізація виробництва». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Технічна реалізація Прозорро для замовників

Поступово наближаючись до повної електронізації українських публічних закупівель, у замовників та учасників можуть виникати безліч запитань, зокрема щодо технічної реалізації нововведень на акредитованих майданчиках. Саме висвітленню цієї теми присвячений даний розділ.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО