Алгоритми здійснення закупівель за пунктом 9 Особливостей без використання ЕСЗ до і від 50 тис. грн

Ганна Довгая
2569
27 Грудня 2022
Алгоритми здійснення закупівель за пунктом 9 Особливостей без використання ЕСЗ до і від 50 тис. грн
2569
27 Грудня 2022

Щоденно, поповнюючи свій багаж закупівельних знань, ми можемо стикатися з різними нюансами та подекуди складними питаннями. Інколи відповіді на ці питання у вас під рукою, наприклад в електронній книзі «Особливості здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». А інколи процес закупівлі потрібно розглянути від А до Я.

У цій статті сформуємо алгоритми здійснення закупівель за виключеннями, що передбачені в пункті 9 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Закупівлі до 50 тисяч гривень та понад цю суму

Є нюанс. У період воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовники проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей. Пунктом 9 Особливостей, зокрема, визначено:

  1. Публічні закупівлі товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2022 № 185 «Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1267), здійснюються замовниками без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених Законом та цими особливостями.
  2. Публічні закупівлі робіт і послуг для ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 10.04.2022 № 280 «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 33, ст. 1816), від 26.04.2022 № 340 «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій в Харківській області» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 39, ст. 2111), від 31.05.2022 № 433 «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій в м. Києві» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 46, ст. 2534), від 13.09.2022 № 809 «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій у Харківській області» та інших розпоряджень Кабінету Міністрів України про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету на зазначені цілі здійснюються замовниками без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених Законом та цими особливостями.
  3. Публічні закупівлі для здійснення заходів щодо пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та репатріації і повернення зниклих безвісти (військових, цивільних), що проводяться Мінреінтеграції, а саме непромокальних фартухів, одноразових комбінезонів, захисних окулярів, рукавичок, резинових чобіт, мішків для тіл (останків) загиблих, нош, простирадл, пластикових пакетів, які застібаються на блискавку, з поверхнею, на якій можна писати, картонних коробок для скелетованих останків, наборів для забору зразків ДНК (на основі паперових фільтрів FTA/Whatman), брезентів/пластикових плівок, мотузок, кабельних стяжок розміром обхвату кісточок гомілки, бірок для тіл (останків) загиблих та рефрижераторів, здійснюються без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених Законом та цими особливостями.
  4. Публічні закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення виконання завдань, покладених на Державне управління справами, в умовах правового режиму воєнного стану за рахунок коштів резервного фонду Державного бюджету України розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів здійснюються без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених Законом та цими особливостями.
  5. Публічні закупівлі товарів, робіт і послуг для ліквідації наслідків бойових дій в умовах воєнного стану відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету на зазначені цілі здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу, визначеними відповідними розпорядженнями Кабінету Міністрів України, без застосування процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених Законом та цими особливостями.

Відповідно до пункту 25 частини 1 статті 1 Закону публічна закупівля — придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Тобто в даному випадку мається на увазі закупівлі вартістю від 0,01 коп.

При цьому з аналізу пункту 9 Особливостей вбачається, що публічні закупівлі у визначених цим пунктом випадках вартістю від 50 тис. грн здійснюються без застосування спрощених закупівель та, відповідно, без процедур закупівель у передбачених вартісних межах для такого виду публічних закупівель. Виникають запитання: а що з плануванням та здійсненням публічних закупівель вартістю до 50 тис. грн?

Оскільки замовники проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей, а останній абзац пункту 9 Особливостей урегульовує питання дотримання принципів здійснення закупівель та строки звітування, якщо вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, рекомендуємо замовникам під час здійснення закупівель за пунктом 9 Особливостей, які вартують до 50 тис. грн, оприлюднювати річний план протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього (частина 1 статті 4 Закону) і звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель — протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю (пункт 13 частини 1 статті 10 Закону).

Підсумовуючи, маємо два алгоритми здійснення публічних закупівель за пунктом 9 Особливостей без використання ЕСЗ.

Алгоритм здійснення закупівель за пунктом 9 Особливостей без використання ЕСЗ до 50 тис. грн

Що ж стосується таких закупівель від 50 тис. грн, то в пункті 9 Особливостей чітко передбачено, що під час здійснення публічних закупівель, передбачених цим пунктом, без використання електронної системи закупівель замовники повинні, відповідно до Закону, дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, зокрема максимальної економії, ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, та за результатами їх здійснення за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, а саме замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та / або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та / або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та / або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг).

Алгоритм здійснення закупівель за пунктом 9 Особливостей без використання ЕСЗ від 50 тис. грн

Успіхів у здійсненні закупівель та ще більше алгоритмів ви знайдете на порталі RADNUK.COM.UA:

Також маєте нагоду завантажити шпаргалку УО щодо закупівель з 19.10.2022 за Особливостями (крім винятків, встановлених частинами 5, 6, 8 і 9 статті 3 Закону, а також державних замовників у сфері оборони).

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО