Тристоронній договір: як правильно здійснити закупівлю

Наталія Чабан
626
25 Липня 2021
Тристоронній договір: як правильно здійснити закупівлю
626
25 Липня 2021

Проблема відсутності / недостатності фінансових ресурсів задля забезпечення повноцінного функціонування та забезпечення власних потреб відома усім замовникам. Єдиним та результативним шляхом її вирішення є пошук додаткових джерел фiнансування (благодiйництво, меценатство, спонсорство тощо). Який би шлях не було обрано, будь-яку домовленість краще підкріпити договірними зобов’язаннями. Саме у таких випадках здебільшого стає у пригоді тристоронній договір, на відміну від такого звичного для всіх двостороннього. Однак і тут питання: чи поширюватиметься дія Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) на здійснення закупівлі саме за таким договором? Не варто ставити знак запитання, оскільки Уповноваженим органом уже надано розгорнуту відповідь з цього питання, з якою ознайомимось детальніше.

Поняття «тристоронній договір»

Тристоронній договір — це різновидність багатосторонніх договорів, можливість укладення яких визначена частиною 1 статті 626 Господарського кодексу України. До таких договорів застосовуються загальні положення про договір, якщо це не суперечить багатосторонньому характеру цих договорів (частина 4 статті 626 Господарського кодексу України).

Цікавим є той факт, що у тристоронньому договорі не обов’язкова наявність трьох осіб, які його уклали, головне — наділення окремими правами та обов’язками усіх трьох учасників угоди (частина 2, 3 статті 626 Господарського кодексу України).

Висновок: тристоронній договір — це договір з чітким розподілом прав та обов’язків між...

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів

Публікації, корисні замовникам, що є розпорядниками чи одержувачами державних коштів