Бути чи не бути закупівлі робіт з будівництва об’єктів разом з розробленням проєктної документації

Любава Стефанюк
1847
17 Серпня 2021
Бути чи не бути закупівлі робіт з будівництва об’єктів разом з розробленням проєктної документації
1847
17 Серпня 2021

Однією з новацій, привнесених редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» № 1530-IX від 03.06.2021 (далі — Закон), стала зміна визначення поняття «роботи». Його доповнено окремим видом робіт «роботи з будівництва об’єктів з розробленням проєктної документації» (пункт 27 частини 1 статті 1 Закону). Треба сказати, що в будівельній спільноті заклики щодо узаконення в Україні можливості реалізації впровадження цього сучасного та поширеного у світі методу укладання будівельних контрактів за схемою «проєктування-будівництво», або як його ще називають «Design-Вuild» (англ. «Проєктуй-Будуй»), лунали уже давно.

Адже до цього моменту закупівля робіт в Україні могла відбуватися лише за однією схемою, яка передбачає поетапність дій замовника: спочатку закупівля робіт з розробки проєкту будівництва та кошторисної документації, здійснення їх експертизи, а лише потім окремою закупівлею — придбання самих будівельних робіт. Основною проблемою, яка виникає при такому загальноприйнятому методі будівництва, є розмежування інтересів проєктувальника та підрядника. І типовою ситуацією, з якою стикаються замовники, є виявлення підрядником, який не був дотичний до розробки проєктної документації, уже після того, як він приступив до робіт, дефектів та недоопрацювань у проєктній документації. При цьому корегування документації потребує додаткового часу та коштів, подекуди навіть необхідності проведення додаткових закупівель.

Натомість закупівля за схемою «проєктування-будівництво» передбачає комплексну закупівлю виконання проєктно-вишукувальних та будівельних...

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт