Понад 3 тисячі успішних аукціонів: рік експериментального проєкту з продажу необробленої деревини наProZorro.Продажі

Наталія Шокодько
381
9 Лютого 2021
Понад 3 тисячі успішних аукціонів: рік експериментального проєкту з продажу необробленої деревини наProZorro.Продажі
381
9 Лютого 2021

01.02.2020 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1178 «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини» лісові господарства перенесли частину торгів необробленою деревиною на ProZorro.Продажі.

Чому лише частину? Бо під експериментальний проєкт підпали лісокористувачі, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив не менше 10 млн грн включно. Вони і зобов’язані були виставляти на прозорі аукціони не менше ніж 25 % щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. грн.

Через рік можемо підвести проміжні результати експериментального проєкту. Чи став він успішним? Скільки коштів виручили лісові господарства на торгах ProZorro.Продажі? Який відсоток оголошених аукціонів став успішним, тобто лотів було продано? Та в чому особливості проведення таких аукціонів у системі ProZorro.Продажі? Відповіді на всі ці запитання і спробуємо дати у цій публікації.

За експериментальний рік у системі було оголошено більше 8 тисяч аукціонів. Із них понад 40 % стали результативними. Тобто на більше ніж 3 тисячі аукціонів прийшли учасники, іноді навіть не один, і придбали лоти. Як результат, бюджети лісгоспів за цей час поповнилися майже на 530 млн грн.

Найконкурентніші аукціони...

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.