Що це за звір такий – Prozorro.Продажі?

Ольга Герасіна
2390
8 Січня 2020
СПЕЦВИПУСК
Що це за звір такий – Prozorro.Продажі?
2390
8 Січня 2020
 1. Що таке Prozorro.Продажі
 2. Дворівневість системи
 3. Напрямки роботи та що продається в системі
 4. Як взяти участь в аукціоні та стати переможцем.

Prozorro.Продажі – системна реформа з продажу державного та комунального майна, майна неплатоспроможних банків, об’єктів малої приватизації. Prozorro.Продажі є державним підприємством, яке також є центральною базою даних для електронних торгів.

Проект Prozorro.Продажі створений за тими ж принципами, що й система Prozorro: «всі бачать все», прозорість, публічність, вільна конкуренція, ефективність, високий рівень громадського контролю та запобігання корупції. Система Prozorro.Продажі максимально автоматизована, запобігає будь-яким ручним втручанням в систему, мінімізує корупційні ризики та зловживання. Переможець аукціонів визначається автоматично.

Система Prozorro.Продажі є дворівневою системою. Перший рівень – це сама система, яка є сховищем, центральною базою, де зберігається вся інформація про об’єкти, які виставляються на продаж. Другий рівень – це електронні майданчики, через які всі учасники аукціонів (організатори, покупці) взаємодіють з системою Prozorro.Продажі: реєстрація учасників на аукціонах, консультація покупців та продавців.  

Проект Prozorro.Продажі був створений з ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національного Банку України.

Напрямки роботи Prozorro.Продажі:

 • Мала приватизація – продаж підприємств, споруд, пакетів акцій, ділянок, які належать державі та мають вартість до 250 млн грн;
 • Банкрутство – продаж майна фізичних та юридичних осіб, які перебувають на стадії банкрутства;
 • Комерційні торги – продаж власного майна приватних компаній;
 • Продаж активів банків-банкрутів, які знаходяться в управлінні Фонду гарантування вкладів;
 • Майно державних та комунальних підприємств України;
 • Оренда майна;
 • Оренда землі – продаж прав на оренду земельних сільськогосподарських ділянок;
 • Держгеонадра – продаж спеціальних дозволів на користування надрами/ділянками;
 • Транспорт та оренда паркомісць;
 • Комп’ютерна і офісна техніка;
 • Вторинна сировина (металобрухт);
 • Укроборонпром – активи всіх підприємств-учасників концерну;
 • Ліс (деревина);
 • Оренда вагонів Укрзалізниці, продаж послуг з використання вагонів;
 • Благодійні та інші аукціони.

Взяти участь в аукціоні Prozorro.Продажі дуже просто. Потрібно вибрати електронний майданчик зі списку, наприклад, https://playtender.com.ua/. Зареєструватись на майданчику, знайти потрібний лот, подати заявку через особистий кабінет, завантажити необхідні документи, сплатити внески (реєстраційний, гарантійний), контролювати старт аукціону (перевірити доступ до інтернету), зробити ставки, дочекатись результатів аукціону, пройти кваліфікацію, підписати протокол, укласти договір та оплатити вартість лоту.

Переможцем стає учасник, який запропонував найвищу суму. Якщо учасник подав пропозицію з найвищою ціною, то зможе зробити останнім ставку в раунді, тобто зможе побачити ставки інших і відкоригувати свою ціну. В останньому раунді учасники можуть запропонувати максимальну ціну, яку вони готові заплатити за лот, такі дії збільшують шанси на виграш лоту, оскільки учасник зможете стати переможцем. Переможця аукціону можуть дискваліфікувати, в такому випадку переможцем стане учасник, який посів друге місце.

Ще один секрет перемоги – це все робити вчасно! Вчасно подати пропозицію, вчасно зробити ставку, вчасно оплатити внески та вартість лоту, вчасно підписати протокол торгів та договір.

Більше стосовно ProZorro.Продажі читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях:

 1. Дозволи на видобуток нафти, газу, бурштину та інших надр тільки на прозорих аукціонах
 2. Електронні аукціони з продажу необробленої деревини, як експериментальний проект.
ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО