Оренда та продаж земель державної та комунальної власності відбуватиметься на електронних аукціонах

Наталія Шокодько
691
14 Червня 2021
Оренда та продаж земель державної та комунальної власності відбуватиметься на електронних аукціонах
691
14 Червня 2021

4 червня голова Верховної Ради України підписав проєкт закону № 2195 від 01.10.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», який 18.05.2021 було ухвалено депутатами ВР у другому читанні.

Законопроєктом передбачено, що після запуску ринку землі 01.07.2021 державні та комунальні землі продаватимуть та орендуватимуть виключно на електронних аукціонах в електронній торговій системі. Такий формат торгів забезпечить не лише більшу кількість проданих чи орендованих земельних ділянок, а й зростання вартості об’єкта у ході аукціонів, переконані законотворці. А це додаткові кошти до бюджетів громад.

Які землі можна буде продавати, а які лише здавати в оренду?

Проєкт закону № 2178-10 від 10.10.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» передбачає, що землі комунальної та державної власності несільськогосподарського призначення продаватимуть та здаватимуть в оренду (на електронних аукціонах онлайн). Державні та комунальні землі сільськогосподарського призначення продажу не підлягатимуть, їх можна буде лише здавати в оренду (знову ж таки через електронні аукціони).

Як зміняться земельні аукціони?

На відміну від чинного законодавства, яке передбачає проведення земельних торгів через старі аукціони, що не використовують жодних засобів сучасних технологій, новий закон № 2195 перенесе їх...

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.