Матеріальні цінності держрезерва будуть продавати через аукціони Prozorro.Продажі.

Ольга Герасіна
1560
7 Грудня 2019
Матеріальні цінності держрезерва будуть продавати через аукціони Prozorro.Продажі.
1560
7 Грудня 2019

Кабінет Міністрів України прийняв важливу постанову, згідно якої запаси держрезерву підлягають не списанню чи продажу на аукціонах Держрезерву, а прозорому продажу на аукціонах Prozorro.Продажі.

Голова Державного агенства резерву України Ярослав Погорілий заявив, що матеріальні цінності державного матеріального резерву, що підлягають реалізації в порядку освіження, та розброньовані матеріальні цінності мобілізаційного резерву будуть реалізовувати через аукціони системи Prozorro.Продажі. Така реалізація виключить корупційну складову, додав пан Погорілий.

На даний момент матеріальні цінності резерву продають на аукціонах, які проводить саме Агенство, але, через особливості процедур даних аукціонів, кінцевий результат аукціону невтішний для державного бюджету.

Завдяки прозорості системи Prozorro.Продажі на аукціони зможуть прийти більше потенційних учасників торгів, завдяки чому держбюджет зможе отримати більший дохід, Агенство зможе своєчасно поповнити державний резерв та заплатити за його зберігання, оскільки згідно з Бюджетним Кодексом України зберігання є платним, а джерелом фінансування зберігання є кошти, отриманні від продажу матцінностей держрезерву.

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО