Малій приватизації вже рік!

Ольга Герасіна
1340
23 Вересня 2019
Малій приватизації вже рік!
1340
23 Вересня 2019

Рік тому приватизацію державних об’єктів вартістю до 250 млн грн зробили прозорою та доступною для всіх громадян країни за допомогою Prozorro.Продажі. Це дозволило підвищити вартість деяких об’єктів (лотів) більше ніж в 50 разів, за допомогою чого місцеві бюджети отримали сумарно більше ніж 1,4 млрд грн. Тільки за рік було проведено 1142 успішних аукціонів.

Мала приватизація дозволила продавати різні державні об’єкти, наприклад, приміщення, невикористані труби, пам’ятники, заводи. Купити ці об’єкти може будь-хто, переоснащати під свої потреби, наприклад, створити кіностудію або бізнес-центр, покращити інфраструктуру міста, відновити дороги, покращити медичні послуги, створити нові робочі місця, поповнити місцеві бюджети. 

До малої приватизації приєдналося вже 239 міст і селищ України. З них Львів, Житомир, Київ, Вінниця, Чернігів, Одеса, Коломия, Дніпро, Харків, Умань входять до топ-10 міст, які найбільш активно використовують малу приватизацію та поповнюють місцеві бюджети, розвивають місцевий бізнес та міста в цілому. 

Прозорро.Продажі спростило та зробило більш зручним подачу необхідних документів та саму покупку об’єкту. Також система дозволила спростити процес отримання в оренду того чи іншого об’єкту для сезонної торгівлі та інших потреб.

В наступному році очікується надходження від малої приватизації до місцевих бюджетів більше ніж 5 млрд грн.

P.s. Мала приватизація – це продаж підприємств, ділянок, споруд, пакетів акцій компаній, які належать державі чи місцевій владі. Але на відміну від приватизації великої, мала приватизація обмежується об’єктами вартістю до 250 млн грн.

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО