Мала приватизація

Ольга Герасіна
1490
24 Грудня 2019
Мала приватизація
1490
24 Грудня 2019
 1. Що таке Мала приватизація
 2. Що можна купити та чому цього не можна було зробити раніше
 3. Як продавати на аукціонах
 4. Досягнення Малої Приватизації
 5. Чи може бізнес заробити з Prozorro.Продажі?

Чи може в Україні держава чесно та ефективно продавати об’єкти? Чи можуть люди чесно та вигідно купити будь-який об’єкт у держави?

На ці питання може відповісти Prozorro.Продажі. І відповідь буде позитивною.

В Україні в системі Prozorro.Продажі стартував проект Мала приватизація, який включає продаж державних підприємств, ділянок, споруд, пакетів акцій компаній вартістю до 250 млн грн. Об’єкт виставляється на аукціон в системі Prozorro.Продажі та доступний учасникам зі всієї країни через авторизовані майданчики, такі, наприклад, як playtender.com.ua. Кошти від продажу об’єкту ідуть до бюджету. Після продажу об’єкту бізнес отримує розвиток своєї справи, держава отримує прибуток, нові робочі місця, нові податки.

Чому ж не можна було раніше купити будь-який об’єкт у держави?

Насправді, можна було, але як і в державних закупівлях, державні продажі були, як кажуть, «для своїх», звичайним людям заважала бюрократія, корупція та не оприлюднення будь-яких подробиць продажу об’єкту (що, коли та за скільки продають).

Як державі вигідно та швидко продати об’єкт?

Держава може продавати великі та малі об’єкти, наприклад, готель чи гараж, об’єкт, який тільки-но перестав приносити користь, та такий, що потребує капітального ремонту. І, як не дивно для деяких осіб, усі ці об’єкти продаються. Для того щоб швидко та вигідно продати об’єкт, державі потрібно виставити об’єкт, максимально детально описати лот, виставити якомога більше якісних фотографій об’єкту.

Хоча Мала приватизація тільки-но почала свою роботу та вже має свої вражаючі досягнення:

 • 1,3 млрд грн дохід бюджету;
 • 978 державних об’єктів вже продано;
 • 729 нових об’єктів підготовлено ФДМУ для приватизації в наступному році;
 • 100 учасників одночасно прийшли на аукціон, поборотися за лот;
 • середнє зростання ціни – 53,5%, найбільше зростання стартової ціни лоту – 11772%;
 • безперервна боротьба за лот тривала майже цілу добу – 15 годин.

Чи може бізнес заробити з Prozorro.Продажі?

Бізнес, вкладаючи кошти у об’єкт, розвиває свій бізнес. На аукціонах продають різні об’єкти, які мають вигідне розташування, невелику ціну, швидку окупність та рентабельність.

Так, наприклад, на аукціони виставляють свиноферми чи самих свиней. Рентабельність свиноферм складає 30%, тобто є вигідним вкладанням коштів та перспективним видом діяльності.

Prozorro.Продажі це прозорий та вигідний старт як для бізнесу, так і для держави. Це інструмент, який допомагає розвиватись.

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО