Голландський аукціон і як на ньому перемогти

Ольга Герасіна
655
18 Грудня 2019
Голландський аукціон і як на ньому перемогти
655
18 Грудня 2019

Голландський аукціон (англ. Dutch auction) – різновид аукціону, під час якого ціна не підвищується, а знижується до тієї, на яку згоден покупець. Даний вид аукціону не є гіршим за класичний англійський аукціон, під час якого ціна поступово збільшується, він просто підходить для деяких видів товарів, на які важко визначити ринкову ціну, та для гуртових продажів.

Голландський аукціон є популярним в Нідерландах, звідки і походить. До 9 години ранку протягом робочого тижня до залів, де проходить аукціон, привозять квіти та викладають їх на конвеєр, який рухає квіти по всім залам. Покупці мають змогу роздивитись квіти та натиснути кнопку, тим самим зупинити аукціон і повідомити, що саме за таку ціну вони готові купити квіти. Ціна поступово знижується, а у покупця є лише декілька секунд, для прийняття рішення. Після натискання кнопки комп’ютер автоматично оформлює рахунок на оплату і передає інформацію до наступного залу, де лот запаковують і відправляють за місцем призначення. За допомогою такого виду аукціону Нідерланди продають більше 6 млрд квітів в рік, а це більше ніж 60% міжнародного ринку квітів.

Механізм голландського аукціону в Україні

В Україні за допомогою голландського аукціону продають активи банків, що ліквідуються. По-перше, це дуже зручно при визначені стартової ціни, оскільки реальну ціну кредитних зобов’язань важко визначити....

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель