9 грудня день боротьби з корупцією

Ольга Герасіна
1531
9 Грудня 2019
9 грудня день боротьби з корупцією
1531
9 Грудня 2019

В 2003 році в Мексиці відбулась конференція ООН, де була підписана Конвенція проти корупції. В 2006 році Україна ратифікувала дану угоду.

Конвенція забов’язує усі країни, які підписали угоду, боротися с корупцією у всіх її проявах, схвалити відповідні антикорупційні закони, заснувати спеціальні органи для боротьби з корупцією та карати корупціонерів за законом. 

До корупційних дій належать: надання чи вимагання хабарів, присвоєння бюджетних коштів для приватного використання, зловживання державною владою для отримання вигоди, непотизм (кумовство).

Влітку 2014 року почалось впровадження системи Prozorro – електронної системи закупівель, яка є одним з засобів боротьби з корупцією в державних органах при проведенні державних закупівель, та покликана зберегти дежавні кошти від розкрадання.

Влітку 2016 року почалось впровадження системи Prozorro.Продажі – електронної системи державних аукціонів, яка є одним з засобів боротьби з корупцією в державних органах при проведенні продажу державного майна, та покликана зберегти державні кошти від розкрадання, примножити дохід державного бюджету від продажу державного майна.

Обидві системи є прозорими як для пересічних громадян, так і для спеціальних органів контролю. Усі дані систем є публічними та доступними для усіх.

В центральній базі знаходиться вся інформація по закупівлям та лотам, яка відображається на авторизованих майданчиках, таких як Playtender. 

Обдурити обидві системи не має шансів, оскільки обидві системи є прозорими, зберігають абсолюно всю інформацію, яка стосується закупівель чи лотів, підсвічують аномальні дії, наприклад, такі як аномально низькі ціни.

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО