34 млрд грн до бюджетів різних рівнів — підсумки аукціонів на ProZorro.Продажі

Наталія Шокодько
450
4 Січня 2021
34 млрд грн до бюджетів різних рівнів — підсумки аукціонів на ProZorro.Продажі
450
4 Січня 2021

Майже 34 млрд грн — це сума, яку отримали бюджети різних рівнів на аукціонах ProZorro.Продажі від моменту створення системи. Причому оберти торгів щороку зростають. Тільки за 2020-й дохід організаторів торгів склав понад 12 млрд грн, які вони отримали від 17 тисяч успішних аукціонів.

Найпомітніші аукціони року

Історичним аукціоном року беззаперечно став продаж столичного готелю «Дніпро», який довго анонсували, а сам аукціон проходив у прямому ефірі із коментарями експертів. За приватизацію столичної будівлі на Хрещатику «боролися» 29 учасників. Їхні початкові цінові пропозиції коливалися від 130 млн і до 711 млн грн при стартовій вартості у майже 80 млн грн. Торги тривали чотири з половиною години. У результаті держбюджет поповнився на 1 111 111 222, 22 грн.

Досить успішними та конкурентними були й інші аукціони із приватизації: у великих та маленьких містах і селищах було продано сотні об’єктів. Серед них не лише нежитлові приміщення, а й цілі державні комплекси та підприємства. Наприклад, державний пакет акцій АТ «Хімтекстильмаш» (100 %) у Чернігові цього року викупили через аукціон за 75 млн грн. Претендували на них 8 учасників. Тож і стартова ціна виросла більше ніж у 75 разів.

Проте найпомітнішими аукціонами 2020-го з приватизації підприємств стали торги за спиртзаводи. Перший аукціон із продажу підприємств...

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель