Чи можна вважати недоотримані кошти новим предметом закупівлі?

Наталія Чабан
696
29 Серпня 2021
Чи можна вважати недоотримані кошти новим предметом закупівлі?
696
29 Серпня 2021

Уявімо: вам безмежно пощастило, ви почуті вищестоящою організацією й вам виділено додаткові кошти! Отже, етап недофінансування або скорочення видатків, зменшення обсягів закупівлі пройдено. І тепер виникає потреба у додатковій закупівлі. Отже, як провести таку закупівлю? Чи підпадатиме вона під поняття «новий предмет закупівлі»? Або це вважатиметься його поділом? Нам усім відомо, що поки вибір не зроблено, можливо усе. Отже, остаточне рішення за вами, а ми пропонуємо не витрачати час та нерви на сумніви, а ознайомитись з позицією Уповноваженого органу з цього питання і з коментарем редакції з практичними порадами.

Стаття 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) чітко встановлює, що планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель, який оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.

Уявімо, що ви майстерно знаєте цей процес, і перший крок закупівлі — встановлення наявної потреби закупівлі, на який впливає безліч різних чинників (наприклад, джерело фінансування, щорічні обов’язкові витрати, особливості діяльності підприємства тощо), зроблено. Отже, процес планування завершено.

При цьому протягом року обсяги фінансування замовника можуть змінюватися та корегуватись під впливом як об’єктивних, так і...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Предмет закупівлі

Публікації. які розкривають питання визначення та зазначення предмета закупівлі