Внесення плати за подання скарги. На що особливо слід звернути увагу учасникам-нерезидентам

Тетяна Руденко
1169
20 Травня 2020
Внесення плати за подання скарги. На що особливо слід звернути увагу учасникам-нерезидентам
1169
20 Травня 2020

Законом України «Про публічні закупівлі» встановлено принципи здійснення закупівель, які проголошують недискримінацію учасників та рівне ставлення до них. Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель (спрощених закупівлях) на рівних умовах. Законом визначено, що замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних умов до учасників.

Як захистити права учасників закупівлі в разі їх порушення (зважаючи на зміни, внесені в Закон України «Про публічні закупівлі»)?

Розмір плати

Розмір плати за подання скарги до Органу оскарження, порядок здійснення плати та її повернення суб’єктові оскарження у випадках, що передбачені Законом, визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 292 (далі — Постанова).

Цією Постановою затверджено диференційований розмір плати за подання скарги, який залежить від очікуваної вартості закупівлі, та має обмеження мінімального та максимального розміру, а саме:

  • у випадку оскарження умов тендерної документації плата за подання скарги становитиме 0,3 % від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість становитиме 2 000 грн, а максимальна — 85 000 грн;
  • у випадку оскарження рішень замовника плата за подання скарги становитиме 0,6 % від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість скарги становитиме 3 000 грн, а максимальна — 170 000 грн.
Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання