Визначаємо вид, обсяг та очікувану вартість закупівлі електричної енергії правильно

Марія Бречко
2182
14 Жовтня 2021
Визначаємо вид, обсяг та очікувану вартість закупівлі електричної енергії правильно
2182
14 Жовтня 2021

Кожен замовник, який планує закупити електричну енергію на 2022 рік, має розуміти, який вид закупівлі потрібно провести, враховуючи вимоги чинного законодавства, з урахуванням обсягів та інших вимог, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та спеціальними нормативно- правовими документами України, які регулюють порядок постачання електричної енергії.

З чого складається закупівля електричної енергії?

Пунктом 26 статті 1 Закону про ринок електричної енергії (далі — Закон про ринок) визначено, що електрична енергія — енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі-продажу.

Відповідно, звертаємося до правил визначення замовником предмета закупівлі відповідно до Закону, які встановлені наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі — Наказ № 708). Положеннями пункту 3 розділу І Наказу № 708 передбачено, що предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника.

Товари — продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів (пункт 34 статті 1 Закону).

Таким чином, стає...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії